Kedy prejsť z vajíčka na pokračovaciu sedačku?

Zodpovedané
11. jan 2023

Dobrý deň prajem,

dcérka bude mať 7 mesiacov a váhu 9 kg, nesedí ešte sama, zatiaľ používame vajíčko, ale chcela by som sa opýtať kedy je najlepšie prejsť z vajíčka už na pokračovaciu sedačku, pozeráme sa po joie i-Spin 360.

Ďakujem krásne

Dobrý deň,

do pokračovacej sedačky môže dieťa prejsť až po tom, ako bude vedieť samostatne sedieť a bude v tejto polohe aj dostatočne spevnené (minimálne 2 mesiace samostatného sedu). Následne je pri výbere autosedačky potrebné prihliadať aj na miery dieťatka, sklon sedadiel v aute a vložkové vybavenie sedačky.

Vajíčko je možné využiť až do dosiahnutia maximálnej nosnosti alebo kým netrčí dieťatku z vajíčka hlavička.

Viac informácií nájdete aj priamo v tomto videu:

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek