Ktorá autosedačka od 9 do 36 kg je vhodná na predné sedadlo spolujazdca?

Zodpovedané
21. mar 2022

Dobrý deň,

hľadáme autosedačku do auta a chceme si nechať poradiť.

Ktorá sedačka typu od 9 do 36 kg je vhodná na predné sedadlo spolujazdca do auta?

Musí mať Isofix?

Otázku bezpečnosti jazdy bereme na našu zodpovednosť.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade by som zvážila to, či je nutné prevážať dieťa na prednom sedadle. Autosedačka by mala byť umiestnená čo najďalej od airbagu (sedadlo posunuté viac dozadu).

Keďže bude autosedačka vpredu, tak ju Isofixom aj tak zrejme neuchytíte. Niektoré autá disponujú Isofixom i vpredu, alebo je možnosť dorobiť Isofix aj na predné sedadlo.

Isofixom alebo trojbodovým pásom pripútate napríklad:

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.