Ktorá autosedačka sa dá pripútať pásmi a zároveň aj Isofixom?

Zodpovedané
18. jan 2020

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre dvojročné dieťa, ktoré má 13 kilogramov. Potrebujem autosedačku do druhého auta a takú, ktorá sa dá pripútať Isofixom a aj použitím bezpečnostných pásov. Otáčanie o oboch smeroch nie je potrebné. Stačí v smere jazdy.

Ktorá autosedačka spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo vašom prípade by som siahla po Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT. Pripútava sa buď Isofixom a 3-bodovým pásom auta (musí byť aj pás, lebo okrem Isofixu nemá tretí kotviaci bod - ani nohu ani Top Tether) alebo len 3-bodovým pásom. Je vybavená aj pridanou bočnou ochranou.

Do 18 kg (a určitej výšky) sa dieťa pripútava 5 bodovým pásom, potom 3 bodovým pásom auta.

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute