Ktorá otočná pokračovacia autosedačka je vhodná pre 7,5 mesačného syna?

Zodpovedané
2. feb 2022

Dobrý deň,

syn má 7,5 mesiaca a trošku cez 10 kg. Je mohutne stavaný. Máme vajíčko Cybex Atom M a začína v ňom byť natlačený (hlavne s fusakom).

Požiadavky na pokračujúcu autosedačku:

  • upevnenie v smere a aj proti smeru jazdy,
  • vysoká bezpečnosť a ochrana aj pred bočným nárazom,
  • upevnenie na bezpečnostné pásy (zatiaľ nemáme Isofix),
  • ideálne by bolo, ak by sa neskôr dala upevniť aj na Isofix, lebo plánujeme výmenu auta.

Ktorá autosedačka spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Dobrý deň,

Cybex Aton M patrí medzi najväčšie vajíčka. Chyba bude zrejme v tom, že dieťatko je vo vajíčku spolu s fusakom (neviem aký máte fusak).

Autosedačka Cybex Aton M

Autosedačka Cybex Aton M je ľahučká autosedačka, ktorá so zakúpením Isofixovej základne Base M a následne autosedačky Cybex Sirona M2 i-Size tvorí "rodinný systém", ktorý ponúka jednu základňu pre dve sedačky.
Spoločne s kočíkmi CYBEX, GB, Chicco, X-lander, TFK, Joie, Junama, Dara Dorjan a niektorými ďalšími je možné autosedačku používať ako súčasť cestovného systému.

Po vajíčku je ideálna autosedačka kategórie i-Size do 105 cm, ale autosedačky i-Size sa pútajú len Isofixom.

Možno by som teda na teraz zvážila kúpu cenovo dostupnejšej autosedačky bez Isofixu a časom, keď budete mať auto s Isofixom, tak by som autosedačku bez Isofixu posunula ďalej a zakúpila s Isofixom.

Má cestovanie v protismere do 18 kg. Zároveň Joie Stages ponúka vynikajúcu ochranu pri bočnom náraze a škrupinu zosilnenú oceľovými prvkami.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

Alebo môžete zvoliť autosedačku:

Autosedačka Joie Every Stage FX

Autosedačka Joie Every Stage FX je schválená od narodenia až do 36kg.

Keďže synček má 7 a pol mesiaca, tak do 18 kg autosedačka ponúka možnosť jazdy v protismere. Táto autosedačka sa do protismeru inštaluje pásom auta. Keď už bude väčší, tak po smere jazdy autosedačku upevníte na Isofix.

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.