Ktoré autosedačky 0 - 18 kg je možné v aute upevniť Isofixom a aj trojbodovým bezpečnostným pásom?

Zodpovedané
30. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky pre 10 mesačné dieťa.

Ktoré autosedačky 0 - 18 kg je možné v aute upevniť Isofixom, alebo aj trojbodovým bezpečnostným pásom?

Ide o prípad prehadzovania medzi autami. Naše auto Isofix má, ale rodičia ho nemajú.Top Tether v aute nemáme.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, čo sa týka kategórie 0 - 18 kg, tak neexistuje testovaná (ADAC alebo OAMTC) autosedačka, ktorá by mala aj Isofix a zároveň by sa dala pripevniť aj pásom auta.

Avšak odporúčam manuálne vyskúšať, či Vaši rodičia naozaj Isofix nemajú. Aj moji svokrovci ho majú a na sedadlách nie je o tom štítok. Keby som naozaj ručne neskontrolovala, neviem o ňom 😉

V tomto článku si môžete prečítať o tom ako Isofix môže vyzerať: http://detivaute.sk/2019/06/26/co-je-isofix-a-t...

Ak Vaši rodičia naozaj Isofix nemajú, potom odporúčam zvoliť autosedačku bez Isofixu. Isofix nutne neznamená bezpečnosť, len znižuje riziko nesprávnej inštalácie autosedačky.

Z tejto kategórie uvediem tie, ktoré umožňujú voziť v protismere relatívne dlho (dlhšie ako vo vajíčku, čiže nie do 13 ale až do 18 kg). Sú to Joie Steadi a Joie Stages. Obe sa inštalujú čisto pomocou pásu auta.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

Prípadne potom z drahších Axkid Minikid (čisto protismerná v kategórii 9 - 25 kg) alebo Axkid Kidzone (obojsmerná v kategórii 9 - 25 kg).

Autosedačka Axkid Minikid

Autosedačka Axkid Minikid je sedačka patriaca do skupiny 0 - 25 kg (asi 125 cm, 6 rokov). Nenahrádza typ vajíčka pre bábätká. Minikid sa odporúča používať hneď ako dieťa vyrastie z vajíčka. Je dobrou voľbou pre dlhšie cestovanie v polohe proti smeru jazdy (a to pozícia jazdy je najbezpečnejší spôsob cestovania v aute).

Autosedačka Axkid Kidzone

Autosedačka Axkid Kidzone je určená pre deti od 9 do 25 kg. Používa sa v polohe proti smeru jazdy pre deti 9 - 25 kg a v polohe po smere jazdy pre deti 15 - 25 kg.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute