Ktorú autosedačku bez Isofixu mi odporúčate pre 11 mesačného syna?

Zodpovedané
2. dec 2020

Dobrý deň,

hľadám dobrú autosedačku bez Isofixu pre syna, ktorý má 11 mesiacov. Váži 14 kg. Chcela by som takú, ktorá bude čo najdlhšie v protismere jazdy. Najlepšie aby bola už do 36 kg a aby sa dala dať poloha do ľahu.

Ktorú mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

polohovateľnosť pri pásovej protismerne bohužiaľ nebýva. Pred inštaláciou treba nastaviť polohu, ktorá bude pre dieťa pohodlná a nebude mu padať pri spánku hlavička.

Z protismeriek na dlhšie (do cca 25 kg) odporúčam tieto:

  • Axkid Minikid - kvalitná švédska protismerka, protismer do cca 125 cm alebo 25 kg.
  • Klippan Opti 129 - fínska značka, veľmi kvalitná, vydrží naozaj dlho, cca do 135 cm alebo 32 kg.
  • Axkid Move - jednoduchšia a lacnejšia ako Minikid, 3 polohy pásov a hlavovej opierky, 2 polohy náklonu.

Autosedačka Axkid Minikid

Autosedačka Axkid Minikid je sedačka patriaca do skupiny 0 - 25 kg (asi 125 cm, 6 rokov). Nenahrádza typ vajíčka pre bábätká. Minikid sa odporúča používať hneď ako dieťa vyrastie z vajíčka. Je dobrou voľbou pre dlhšie cestovanie v polohe proti smeru jazdy (a to pozícia jazdy je najbezpečnejší spôsob cestovania v aute).

Autosedačka Klippan Opti 129

Autosedačka Klippan Opti 129 je fínska značka rastúcej autosedačky pre deti od 61 - 125 cm a do maximálnej váhy 32 kg. Existuje možnosť dokúpiť si letný poťah a držiak na pitie. Autosedačka je umiestnená proti smeru jazdy. Tento spôsob cestovania je 5x bezpečnejší ako cestovanie po smere jazdy. Možno zakúpiť vo farbách Freestyle, Šport a Sunset.

Autosedačka Axkid Move

Autosedačka Axkid Move je určená proti smeru jazdy a to pre deti od 9 do 25 kg (cca do 125 cm výšky dieťaťa alebo 6 rokov). Vďaka svojmu inovatívnemu vzhľadu zaberie sedačka v aute veľmi málo miesta a môže byť nasadená na sedadlo aj pre veľmi malé deti, ktoré nepotrebujú veľa miesta na nohy.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute