Ktorú autosedačku do 105 cm vybrať - Besafe iZi Turn, Britax Römer Dualfix M, Cybex Sirona Z?

Zodpovedané
20. nov 2019

Ahoj.

Uz som sa radila v skupine Vyberame bezpecnu autosedacku (so zopar odpovedami) a velmi rada by som pocula prave TVOJ nazor. Maly ma o tyzden 9 mesiacov, ma 75 cm a 8,5 kg.

Pouzivame BeSafe Izi Go X1 s jeho izofixovou bazou. Chcem vymenit za pokracovaciu sedacku z kategorie 60-105 cm opat s isofixovou bazou.

Vyberam z:
▪︎ Besafe iZi Turn i-Size + iZi Base
▪︎ Britax Römer Dualfix M i-Size + Base 2018
▪︎ Cybex Sirona Z i-Size + Base Z 2019

Hladam sedacku, v ktorej mozem vozit co najdlhsie v protismere s dostatocnym miestom na nohy, polohovatelnu a otocnu. Ktoru mam vybrat???

Ahoj,

vyberáš zo super autosedačiek, kde nie je zasa veľmi o čom - chybu tu neurobíš. U mňa v takýchto prípadoch často platí to nedopremýšľať do toho momentu, kedy sa akurát dopletiem. A skôr ísť v tom užšom a už očakávanom výbere (dobré, testované, dobre hodnotené sedačky) skôr pocitovo, dizajnovo, ideálne odskúšať a vybrať tak. Ak tú možnosť ale nemáš, dám ti samozrejme aj môj názor 🙂

BeSafe iZi Turn i-Size e dizajnovo krásna, priestranná (v rámci možností), hodnotená ADAC-om ako dobrá (myslím líniu iZi celkovo), pomerne robustná (čo bezpečnosti určite napomáha.
Britax-Römer Dualfix M i-Size je tiež dobre hodnotená. Príde mi materiálovo, priestorom a možno aj “jednoduchosťou” príťažlivejšia. Preto ju vyhlásim za svojho osobného favorita. Römerku sme mali aj my, aj keď iný typ, a celkové dobré, minimalisticky funkčné spracovanie a materiály sa mi u ich autosedačiek veľmi páčia.

Autosedačka BeSafe iZi Turn i-Size

Autosedačka BeSafe iZi Turn i-Size je flexibilná otáčacia autosedačka pre batoľatá. Proti smeru jazdy je určená pre deti s výškou od 61 cm do 105 cm a po smere jazdy od 88 cm do 105 cm. Táto detská autosedačka s funkciou plnej rotácie 360 ​​° umožňuje pohodlné vloženie a vybratie dieťaťa z autosedačky v akejkoľvek pozícii.

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size je vhodná pre deti od 61 do 105 cm. Orientovaná v smere jazdy pre výšku 76 - 105 cm. Orientovaná proti smeru jazdy pre výšku 61 - 105 cm. Vďaka rotácii o 360 ° možno autosedačku použiť v oboch smeroch. A vďaka bočnému natáčania k dverám auta je usadenie a pripútanie dieťaťa veľmi jednoduché.

Cybex Sirona, ďalšiu ADAC-om dobre ohodnotenú, považujem za skvelú autosedačku, ale Cybex-ácke materiály mi na autosedačkách prídu také nedýchajúce, preto ju zo seba z tohto výberu vyradím - ale to naozaj neznamená, že by nebola dobrá. Len už hľadím na detaily a vyberám tak, aby tie, ktoré preferujem, boli u mňa “na poriadku”.

Za mňa teda Britax, ale chválim výber všetkých možností.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute