Ktorú autosedačku vybrať - Joie Bold alebo Maxi Cosi Titan?

Zodpovedané
30. máj 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, ktorá z vyššie uvedených autosedačiek je lepšia? Dcéra zvykne v aute pospať - ktorá z nich má väčší sklon a je lepšia na spánok? Prípadne nejaká iná s isofixom?
Joie bold má u mňa plus, že môže byť do 25kg pripútana 5 bodovými pásmi.

Dcéra bude mať 3 roky a má 16kg.
Teraz máme Joie i Spin 360, no tú posúvame mladšiemu.

Cena max do 300€

Ďakujem pekne, Lucia

Dobrý deň,

obe spomínané autosedačky patria do kategórie 9-36kg. Autosedačky z tejto kategórie vo všeobecnosti neodporúčam. Je to veľké váhové rozpätie, z bezpečnosti dosahujú tieto autosedačky priemerné až podpriemerné výsledky a pri výške 130-135cm už dosahujú svoje maximum, je potom potrebné ich nahradiť ešte jednou sedačkou z kat. 15-36kg.

Oproti Maxi-Cosi Titan ponúka Joie Bold benefit v podobe predĺženého využitia 5 bodových integrovaných pásov až do 25kg dieťaťa. Je to autosedačka v smere jazdy, je aj lepšie polohovateľná, pre jej upevnenie v aute je potrebné použiť súčasne pás auta, Top tether aj Isofix.

Predĺžené použitie 5 bodového zapínania ponúka aj Britax-Römer Advansafix i-Size. Je schválená podľa nového nariadenia i-Size (R129). 5 bodové zapínanie je možné využiť do 21 kg (cca 105 cm). Následne sa na bezpečnostný pás auta, ktorým sa dieťa pripúta umiestni XP-PAD - penová podložka pre bezpečnejšiu a pohodlnejšiu jazdu. V aute sa autosedačka upevní systémom Isofix a Top Tether.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek