Kvalitná a lacná autosedačka po vajíčku

Zodpovedané
14. dec 2022

Dobrý deň,

máme 14mesačnú dcérku s váhou 9,5-10kg, výška 82cm.

Chceme kúpiť autosedačku namiesto vajíčka, to ktoré máme je z trojkombi a už sa do neho nezmestí,o bezpečnosti a kvalite sa ani baviť nemusíme.
Preto hľadáme bezpečnú, cenovo dostupnú sedačku, ktorá by sa dala používať v oboch smeroch, cenovo do 200-250€ max ideálne.

Máme Hyundai SantaFe. Prosím, poradíte nám po čom sa poobzerať? Nejak sa v tom strácam:(

Ďakujem

Dobrý deň,

v rámci rozpočtu odporúčam Joie Stages. Je to obojsmerná sedačka, v smere jazdy má nosnosť do 25kg, 5 bodové integrované pásy do 18kg. Protismer je možné využiť do 18kg. Disponuje menším miestom na nohy a nakladanie dieťaťa sa vykonáva ponad bezpečnostný pás auta, ktorým je autosedačka pripevnená v aute. V protismere má len jednu polohu.

Ak by ste upustili od možnosti vozenia dieťaťa v smere jazdy, odporúčam pozrieť aj Graco Ascent. Je to protismerná autosedačka s nosnosťou do 19kg. Má viac miesta na nohy než Joie Stages a je polohovateľná do 6 pozícií sklonu. Do auta sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne Graco IsoFamily. Jej bezpečnosť je potvrdená úspešným Plus Testom (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek