Monitorovanie detskej sedačky

Zodpovedané
20. sep 2022

Dobrý deň,

máte prosím skúsenosti s nejakým systémom na monitorovanie dieťaťa v autosedačke? Čo by upozornilo na prípadné zabudnutie dieťaťa v aute.

Ďakujem

Dobrý deň,

osobnú skúsenosť nemám, ale práve na takéto situácie je určená bezpečnostná spona Sensorsafe značky Cybex.

Spona reaguje na:

  • odopnutie spony a tým aj na stiahnutie bezpečnostných pásov,
  • prílišnú zmenu teploty vo vnútri vášho vozidla, čím predchádza prehriatiu alebo podchladeniu dieťaťa,
  • príliš dlhú dobu zapnutia spony, čím prispieva k pravidelným prestávkam,
  • Vašu neprítomnosť vo vozidle - ak by ste Vaše dieťa zabudli vo vozidle, bezpečnostná spona SensorSafe vás o tom dokáže informovať pomocou oznámenia na vašom smartfóne. Ďalej je tiež možné upozorniť núdzové kontakty a oznámiť im polohu vozidla.

Spona je kompatibilná s vybranými autosedačkami značky CYBEX a GB, je dostupná vo verzii Infant (sk. 0) a Toddler (sk 0 + / 1).

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek