Môže byť vajíčko v aute v strede?

Zodpovedané
23. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výberu vajíčka. Najviac sa nám pozdáva Cybex Aton 5. Nakoľko máme problém s výrazne skosenými sedadlami v aute (Citroen C5 aircross), musí byť vajíčko pripútané pásom.

Manžel je vysoký a najčastejšie šoféruje on. Keď za neho dáme vajíčko, tak nemá dosť miesta.

Môžeme toto vajíčko umiestniť aj na prostredné sedadlo auta?

Prikladám aj fotku,keďže si nie som istá,či môže byť aj takto "podseknuté",aby nebolo bábätko v sede?

Značka nie je paralelne s podlahou, ako sa píše v návode.

Ďakujem

Dobrý deň,

na strednom sedadle samozrejme môže byť. Dokonca je to najbezpečnejšie sedadlo v aute.

Podseknuté je podľa môjho názoru príliš. Nepreháňala by som to až takto, pretože sama vidíte, že aj pásy idú cez navádzače zle.

Podseknuté môže byť, ale nie až takto.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute