Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môže určitý typ autosedačky, alebo neznačková autosedačka spôsobovať kinetózu?

Zodpovedané
Autosedačky NaniaKinetózaVýber autosedačky
7. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor o tom, či môže určitý typ autosedačky, alebo neznačková autosedačka spôsobovať kinetózu.

Keď mala dcéra 5 rokov, tak sme ju vozili v tejto autosedačke. prikladám foto). Manžel ju doviezol zo zahraničia a nakoľko má zošúchaný nápis, nedopátrali sme sa výrobcu. Dcéra v nej pri každej ceste trpela silnou kinetózou, čo sme riešili Kinedrylom.

Teraz sme do nej posadili jej mladšieho dvojročného súrodenca a od prvej jazdy trpí tiež kinetózou. Pokým bol v autosedačke Britax 9 - 19 kg, tak kinetózu nikdy nemal. Britaxa sa nám zdala pre neho už malá, preto sme ho dali do tejto druhej autosedačky.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

autosedačka sa mi na prvý pohľad javí ako Nania Beline v kategórii 9-36.

Či môže spôsobovať kinetózu posúdiť bohužiaľ neviem, to je možno otázka skôr na pediatra, ale rozhodne táto autosedačka nepatrí k veľmi bezpečným (podľa ADAC testov).

Výmena autosedačky by bola možno dobrá voľba, ak chcete, zadajte si ohľadom tohto novú otázku, alebo sa môžete inšpirovať tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna.... Bolo by dobré vedieť aj to, či máte v aute isofix a Top Tether. O tom, čo sú a ako ich v aute nájsť si môžete prečítať tu: http://detivaute.sk/2019/06/26/co-je-isofix-a-t...


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek