Najbezpečnejšia autosedačka

Zodpovedané
16. jún 2022

Dobrý deň,

rada by som sa spýtala, ktorá autosedačka je najbezpečnejšia?
Malý má 7mesiacov, ale je dosť veľký, takže už sa dlho do vajíčka nezmestí, máme také do 13kg, zatiaľ samostatne nesedí, takže ho chceme nechať vo vajíčku čo najdlhšie, ako sa bude dať, ale už pomaly začíname riešiť autosedačku.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dieťatko ešte samé nesedí, najlepšou voľbou je preň vajíčko, ktoré je bezpečné, kvalitné a vydrží dostatočne dlho na to, aby malo dieťatko dostatok času na nacvičenie samostatného sedu. Ak sú vajíčka rozmerovo menšie, môže sa stať, že tento čas bábätku neposkytnú.

Jedným z najväčších vajíčok je Klippan Dinofix. Vydrží cca do 87cm výšky dieťaťa, prípadne aj viac, závisí od pomeru jednotlivých častí tela. Vajíčko sa dá v aute použiť s isofixovou základňou alebo je možné ho pripevniť bezpečnostným pásom auta. V prípade šikmých sedadiel sa dá vyrovnať sklon podložením vajÍčka Klippan klinom. Výhodou vajíčka sú aj variabilné výplne vo vložke, ktoré sa dajú pridať a odstrániť podľa potreby.

Ďalšou možnosťou pre ešte nesediace dieťa s využitím na dlhšie obdobie je Klippan Kiss 2 Plus. Ide o protismernú autosedačku s integrovaným vajíčkom, s celkovou nosnosťou do 18 kg a so základňou, ktorá sa dá upevniť v aute systémom Isofix, alebo pripútať bezpečnostným pásom auta. Vajíčko má navyše integrované kolieska a výsuvnú rukoväť, teda je možné ho prenášať ako cestovný kufor.

Ak bude synček už v čase vyrastenia z vajíčka samostatne sediaci, odporúčam novinku od firmy BeSafe, [[/besafe-stretch/|BeSafe Stretch]. Jedná sa o čisto protismernú autosedačku s nosnosťou až do 36kg, do výšky 125cm, ideálna voľba pre váhovo väčšie detičky. Medzi jej výhody patrí možnosť pripevnenia v aute bez Isofixu aj v aute s Isofixom (bezpečnostným pásom auta), nastaviteľný priestor na nohy, polohovanie, viacdielna zmenšovacia vložka, a samozrejme v neposlednom rade úspešný Plus Test (extrémne náročný švédsky test autosedačiek). Samozrejmosťou je zapínanie 5 bodovými integrovanými pásmi po celú dobu jej používania.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek