Najlepšia sedačka do 300,-€

Zodpovedané
24. okt 2022

Dobrý deň,

rozhodujem sa medzi sedačkami joie stages Isofix alebo joie spin 360 resp. Graco turn2me. Ktorá z týchto je najlepšia? Má najlepšie hodnotenia?
Auto Toyota Auris asi 2019, príležitostne Citroen berlingo a Hyundai i30.

Dieťa má rok a pol, cca 80cm a 12kg.
Rozpočet máme do tých 300,-€ a hľadám to najlepšie v tejto cenovej kategórii.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak hľadáte autosedačku, ktorá dobre sadne do všetkých daných vozidiel, odporúčam Joie Stages Isofix. Je to kvalitná, polohovateľná (má 7 polôh v oboch smeroch) autosedačka s isofixovou základňou. Protismer je možné využiť do 18 kg, tak ako aj 5 bodové zapínanie. V smere jazdy má nosnosť 25 kg. Spolu so zdvíhaním hlavovej opierky do výšky sa aj jemne rozširuje v ramenách. Dobre sadne aj na šikmé sedadlá.

Graco Turn2Me a Joie Spin 360 nie sú vhodné do áut so šikmým sklonom sedadiel, dieťatku potom počas spánku padá hlava na hruď. Všetky Vami vybrané autosedačky sú kvalitné a bezpečné, preto by ste mali pred kúpou navštíviť špecializovaný obchod a vyskúšať si jednotlivé sedačky priamo v aute, aby dieťatko nebolo (aj pri maximálnom ľahu nastavenom na autosedačke) príliš v sede.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek