Nuna prym

Zodpovedané
31. aug 2022

Dobrý deň,

kúpili sme dcérke (14mes, 75cm, 8kg) sedačku Nuna prym. Máme octaviu 3, ale Nuna prym mi bola odporučená, že zvládne šikmé sedačky v octavii. Dcérke ale napriek tomu pri spánku padá hlavička dopredu.

Je nejaká finta, ako sedačku "upevniť" v aute, aby jej hlavička nepadala?

Ďakujem

Dobrý deň,

Nuna Prym je kvalitná a bezpečná autosedačka, polohovateľná, ktorá pekne sadne aj na mierne šikmé sedadlá.

Škoda Octavia III nemá sklon sedadiel tak veľký, že by tam mal byť s touto autosedačkou problém. Skontrolujte si podľa manuálu, či máte sedačku správne pripevnenú a či je nastavená do najležatejšej polohy.
Niekedy je tiež potrebné upraviť usadenie dieťatka, pridať alebo odobrať vložku, príp. nejakú časť vložky, či správne nastaviť pásy.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek