Od akého veku sa môže používať podsedák?

Zodpovedané
3. jan 2022

Dobrý deň,

zvažujem kúpu podsedáku.

Od akého veku sa môže používať podsedák?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade by som skôr hovorila o výške/váhe ako o veku.

Odporúča sa používanie podsedákov od výšky 135 cm.

Ja však odporúčam používať autosedačku čo najdlhšie (do 150 cm), pretože v autosedačke je dieťa chránené z boku, sedí v autosedačke stabilnejšie.

V podsedáku dieťa nemá takmer žiadnu ochranu pred nárazom.

Môžete zakúpiť autosedačku z kategórie 15 - 36 kg, z ktorej môžete neskôr odobrať operadlo a vytvoriť z nej podsedák:

Autosedačka Britax Römer Kidfix 2 S

Autosedačka Britax Römer Kidfix 2 S je vhodná pre deti od cca 3,5 roka do 12 rokov.

Autosedačka Graco Assure

Autosedačka Graco Assure je jedna z najdostupnejších autosedačiek s certifikovaným bočným nárazom pre deti približne od 4 do 12 rokov.

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.