Odporúčate kúpiť autosedačku v kategórii 9 až 36 kg?

Zodpovedané
17. sep 2021

Dobrý deň,

máme takmer 7 mesačnú slečnu a pomaly sa začínam obzerať po autosedačke - najvhodnejšie po vajíčku. Nejaké konkrétne požiadavky nemám. Jedinou je, že žiaľ by mala byt bez Isofixu.

Mám ísť do voľby 9 až 36 kg?

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

neodporúčam ešte kupovať autosedačku tejto kategórie.

Po vajíčku sú vhodnejšie autosedačky i-Size do 105 cm, resp. autosesačky 0 - 18 kg, 9 - 18 kg alebo 0 - 25 kg.
Keďže podľa Vašej požiadavky by mala byť autosedačka bez Isofixu, i-Size kategóriu Vám radiť nebudem.

Také malé dieťatko je ešte potrebné pre bezpečnú jazdu voziť v protismere jazdy.

Vhodné autosedačky sú:

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Autosedačka Graco Extend

Autosedačka Graco Extend udrží dieťa v bezpečnej polohe proti smeru jazdy až do jeho 4 rokov - pre skupinu 0+/1 od 0 - 18 kg.

Pokiaľ by ste nechceli protismernú autosedačku, tak odporúčam:

Autosedačka Britax Römer KING ll

Autosedačka Britax Römer KING je sedačka pre deti od 9 mesiacov do 4 rokov (9 - 18 kg). Má integrovanú bočnú a čelnú ochranu pre bezpečnejšiu jazdu. Viac polôh sklápania zabezpečuje pohodlnú cestu spiacemu dieťaťu. Sedačka bola testovaná spoločnosťou ADAC (ADAC Online 06/2016) s hodnotením "DOBRÉ" a známkou 2,3.

Ak by ste sa predsa len rozhodli, že chcete autosedačku, ktorá po vajíčku vydrží čo najdlhšie a kupovať už inú nebudete chcieť, tak odporúčam:

Autosedačka Joie Every Stage

Autosedačka Joie Every Stage je veľmi flexibilná autosedačka vhodná pre deti od narodenia do 36 kg.

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.