Otočná sedačka bez upevnenia na Isofix

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

vedeli by ste mi poradiť, či existuje otočná sedačka s isofixom, ktorá sa dá upevniť aj bezpečnostnými pásmi na sedadlo bez isofixu?

Potrebovala by som autosedačku od 9kg pre tretie dieťa, ktorá by sa dala použiť na predné sedadlo bez isofixu a zároveň v prípade potreby by som ju mohla preložiť do druhého auta, kde je isofix.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, autosedačky, ktoré sa dajú otáčať, je možné upevniť v aute len prostredníctvom isofixovej základne.

Ak sedačku potrebujete upevniť aj na sedalo, ktoré nemá možnosť pripojenia na isofix, vyberajte medzi autosedačkami, ktoré sa v aute upevňujú bezpečnostným pásom vozidla. Pri výbere dbajte aj na to, aby ostal zachovaný výhľad do spätného bočného zrkadla pre vodiča, ak bude sedačka umiestnená na sedadle spolujazdca.

Nepíšete, aký máte na sedačku rozpočet, aké má dieťa miery, ani do akého auta ju potrebujete umiestniť.

Vďaka svojej veľkosti je vhodnou Joie Steadi. Dá sa upevniť v oboch smeroch a je úsporná na miesto, je vhodná aj do áut s krátkymi bezpečnostnými pásmi. Má nosnosť do 18kg v oboch smeroch, jazdu v protismere z hľadiska bezpečnosti odporúčam využiť po celú dobu používania.

Vzhľadom k výbornému polohovaniu je vhodnou aj autosedačka BeSafe Stretch. Jedná sa o čisto protismernú autosedačka s nosnosťou až do 36kg, do výšky 125cm. Medzi jej výhody patrí nastaviteľný priestor na nohy, polohovanie, viacdielna zmenšovacia vložka, a samozrejme v neposlednom rade úspešný Plus Test (extrémne náročný švédsky test autosedačiek). Zapínanie 5 bodovými integrovanými pásmi poskytuje po celú dobu nosnosti.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek