Pokračovacia autosedačka Petite&Mars

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

čo si myslíte o autosedačke PETITE&MARS Autosedačka Prime II Isofix Grey (9-36 kg), ktorú by sme chceli kúpiť po vajíčku pre 9-mesačné dieťa, ktoré váži 9kg a meria 73 cm.

Ďakujem

Dobrý deň,

Petite&Mars Prime II Isofix je autosedačka, ktorú je možné upevniť len v smere jazdy, čo je pre také malé dieťa naozaj nebezpečné. Všetky autosedačky schválené podľa normy ECE R129 majú povinný protismer minimálne do veku 15 mesiacov, z hľadiska bezpečnosti sa odporúča voziť deti v protismere aspoň do 3-4 rokov.

Taktiež autosedačky kat. 9-36kg majú z bezpečnostných testov priemerné až hlboko podpriemerné výsledky a nevydržia až do konca obdobia, kedy by malo dieťa cestovať v autosedačke (do 150cm), neskôr ju budete musieť nahradiť poslednou sedačkou z kat. 15-36kg.

Po vajíčku treba hľadať kvalitnú autosedačku z kat. 0-18, prip. 0-25kg (v prípade čisto protismerných sedačiek aj kat. do 36kg), z ktorej keď dieťa vyrastie, môže prejsť priamo do poslednej sedačky z kat. 15-36kg.

V rovnakej cenovej skupine by som odporučila Joie Steadi. V aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, dá sa upevniť v oboch smeroch a je úsporná na miesto. Má nosnosť do 18kg v oboch smeroch, odporúčam využiť protismer čo najdlhšie.
Jej nevýhodou je menej miesta na nohy v protismere než pri iných sedačkách a len jedna poloha v protismere.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek