Pokračovacia autosedačka po Maxi-Cosi Pearl 360

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

akú sedačku odporúčate, keď dieťa vyrastie z Maxi-Cosi Pearl 360, ktorá je do 4 rokov dieťaťa?

Ďakujem.

Dobrý deň,

škoda, že neuvádzate presnú výšku a váhu dieťaťa. To že výrobca autosedačky uvádza, že je využiteľná do 4 rokov veku dieťaťa, neznamená, že je potrebné ju presne v 4 rokoch vymeniť. Maxi-Cosi Pearl 360 je využiteľná do 17,5kg (do 105cm), tento váhový limit sa nesmie presiahnuť, ale taktiež je potrebné sledovať aj výšku kvôli správnemu vedeniu ramenných pásov. Niektoré deti dosiahnu tieto telesné miery vo veku 3 rokov, niektoré v 5 rokoch, je to veľmi individuálne.

Následne sa autosedačka vyberá podľa aktuálnych mier dieťaťa a požiadaviek - jazda v smere alebo v protismere, zapínanie dieťaťa 5 bodovými integrovanými pásmi alebo bezpečnostným pásom auta, šírka sedačky, polohovateľnosť, na občasné presuny alebo dlhšie trasy.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek