Pokračovacia sedačka s možnosťou pripútania pomocou isofixu aj pásov v aute

Zodpovedané
25. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na kvalitnú pokračovaciu sedačku (cca od 12mesiacov do 4 rokov) s možnosťou pripútania pomocou isofixu aj pásov v aute. V ideálnom prípade s možnosťou 360 stupňového otočného mechanizmu a jazdou proti smeru.

Za odpoveď vopred ďakujem.

Dobrý deň,

autosedačka, ktorá je v aute pútaná bezpečnostným pásom auta, nebude otočná.

Otáčať je možné len autosedačky s isofixovou základňou, ktoré majú zabudovaný otočný mechanizmus.

Autosedačka, ktorej základňu je možné upevniť v aute systémom Isofix alebo ju pripútať bezpečnostným pásom auta, je Klippan Triofix Recline so základňou, Je to bezpečná a kvalitná autosedačka so životnosťou až 10 rokov vďaka spevnenej kovovej konštrukcii. Dobre sadne skôr štíhlejším deťom, vysokým min. 85cm. Napriek tomu, že váhové rozpätie je od 9-36kg, budete ju musieť neskôr vymeniť za sedačku z kat. 15-36kg, dieťa z nej vyrastie skôr, než dosiahne 150cm. Protismer je možný do 18kg.

Obojsmerné autosedačky ponúkajú protismer max. do 19kg (v závislosti od modelu a značky). Ak by ste chceli voziť dieťa v protismere dlhšie obdobie, je potrebné zamerať sa na autosedačky, ktoré sa v aute pripevňujú bezpečnostným pásom auta a ponúkajú možnosť vozenia v protismere až do 36kg.

Jednou z takýchto autosedačiek je aj novinka od firmy BeSafe, BeSafe Stretch. Jedná sa o čisto protismernú autosedačka s nosnosťou až do 36kg, do výšky 125cm. Medzi jej výhody patrí možnosť pripevnenia v aute bez Isofixu aj v aute s Isofixom (bezpečnostným pásom auta), nastaviteľný priestor na nohy, polohovanie, viacdielna zmenšovacia vložka, a samozrejme v neposlednom rade úspešný Plus Test (extrémne náročný švédsky test autosedačiek). Zapínanie 5 bodovými integrovanými pásmi poskytuje po celú dobu nosnosti.

Medzi ďalšie čisto protismerné sedačky patrí Avionaut Sky. Je to bezpečná, protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, v aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, je vhodná aj na šikmé sedadlá. Jej prednosťou je 5 bodové zapínanie dieťaťa až do 25kg, viac priestoru na nohy než obojsmerné sedačky, ako aj úspešný Plus test. Je veľmi dobre vložkovo riešená, lepšiu stabilitu zaisťuje oporná noha.

Axkid Minikid je protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, do výšky 125cm. Jej súčasťou je oporná noha s 5 polohami, vďaka ktorej sa dá v aute nastaviť optimálny sklon. Pri veľmi šikmých sedadlách je možnosť dokúpenia Axkid klinu. Pripevňuje sa bezpečnostným pásom auta, má úspešný Plus Test a 5 bodové integrované pásy do 25kg.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek