Polohovateľná autosedačka do 200,-€

Zodpovedané
15. jún 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať - aká je najlepšia kúpa polohovateľnej autosedačky od 9kg do 200,-€ s isofixom?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete, pre aké dieťa hľadáte sedačku, čo by mi pri odpovedi výrazne pomohlo.

Ak potrebujete autosedačku nasledujúcu po vajíčku, odporúčam zamerať sa na kategóriu 0-18kg, príp. 0-25kg. Tieto autosedačky poskytujú možnosť jazdy v protismere (tie kvalitné značky do viac než 13kg) a sú aj vložkovo vybavené tak, aby poskytli dostatočnú oporu drobnému telu dieťaťa.
V kategórii 9-18kg, 9-25kg, 9-36kg nájdete väčšinou len autosedačky v smere jazdy.

Polohovateľnosť autosedačky súvisí s nutnosťou pripojenia na Isofix, je len veľmi málo polohovateľných sedačiek, ktoré sa v aute upevňujú prostredníctvom bezpečnostného pásu.

Jednou z cenovo dostupných, bezpečných sedačiek v tejto kategórii je Graco Turn2Me - otočná, obojsmerná sedačka s nosnosťou do 18kg, protismer možný do 18kg, viacdielna rozoberateľná vložka, možnosť zväčšenia priestoru na nohy, pri šikmých sedadlách v aute však hrozí, že dieťatku bude padať v spánku hlava dole na hruď.

Pri výbere autosedačky je potrebné prihliadať na viacero faktorov - typ a model auta, miery dieťaťa, požiadavky na sedačku a v neposlednom rade na rozpočet - čím viac požiadaviek na sedačku mám, tým vyššia bude cena. Ak je rozpočet nižší, je lepšie od niektorých nárokov upustiť, než ísť po kvantite za "dobrú cenu" na úkor kvality a bezpečnosti.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek