Polohovateľné vajíčko do úplneho ľahu

Zodpovedané
14. jan 2023

Ahoj,

máme 5-mesačnú dcéru. Je útla, má 7kg a 65cm, čiže rastie skôr priemerne.
Aktuálne používame vajíčko Cybex Aton 5.
V najbližších mesiacoch budeme ale veľa cestovať, a to najmä dlhé niekoľkohodinové trasy aj mimo Slovenska.
Dcéra v aktuálnom vajíčku nie je úplne v pohode, tá poloha jej nevyhovuje a neviem si predstaviť ako s ňou precestujeme všetky tie trasy, ktoré nás čakajú.

Chceli by sme kúpiť vajíčko, ktoré sa dá polohovať do ľahu počas jazdy.
Aké by bolo pre nás najvhodnejšie? Našimi požiadavkami je, aby spĺňalo všetky bezpečnostné parametre tak ako napr. Cybex.
Okrem toho by bolo fajn, ak by bolo kompatibilné aj s adaptérmi od nášho kočíka (Nuna Demi Grow) a zároveň by sme ho chceli používať čo najdlhšie.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem.

Dobrý deň,

výborne polohovateľné je vajíčko Kiddy Evoluna i-Size 2. Je veľmi dobre vložkovo riešené, v aute sa dá rozložiť do úplného ľahu. Použiť sa dá len s pomocou isofixovej základne Kiddy Isofix Base 2, ktorá sa dodáva v balení spolu s vajíčkom. Je využiteľné do 13kg a do 83cm, má hlbokú, nastaviteľnú slnečnú striešku. Vajíčko získalo aj výborné výsledky v testoch bezpečnosti so známkou 1,6 (ADAC, 2016).

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek