Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte autosedačku do Škody Superb?

Zodpovedané
Batoľa (1 - 3 roky)Výber autosedačky
30. júl 2020

Dobrý deň,

máme 10 mesačnú dcérku, ktorá váži cca 13 kg a meria 83 cm. Vajíčko jej je už pomaly malé, tak sa začínam obzerať po autosedačkách.

Cena nerozhoduje. Auto máme Škodu Superb 2011. Chcela by som investovať do takej sedačky, ktorá nám ostane dovtedy, pokiaľ malá pôjde na podsedák.

Ktorú by ste nám poradili?

Je lepšia z Isofixom alebo bez?

Do ktorého roka má byť dieťa v autosedačke?

Čo je dobre vedieť ohľadom autosedačky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja používanie podsedáku vyslovene neodporúčam (okrem núdzových presunov - napr. taxík apod. keď nie je iná možnosť). Pre 10 mesačné určite ešte kat. 0-18, prípadne 0-25, určite ešte na dlho v protismere.

Škoda Superb má výrazne skosené sedadlá, takže ak isofixovú autosedačku tak buď Nuna Prym alebo BeSafe iZi Turn.

Ak chcete na dlho protismer, tak odporúčam autosedačku Axkid Minikid aj s klinom (kvôli sklonu sedadiel), alebo novinku Axkid One.

K isofixu - isofix sám o sebe neznamená, že je autosedačka bezpečnejšia,má napr. nejaké nevýhody - napr. že udrží max. 33 kg (tam sa ráta aj váha autosedačky) a preto sú autosedačky s vlastným pásom na isofixe väčšinou len do 18-19 kg). Isofix má výhodu v tom, že eliminuje riziko nesprávnej inštalácie v aute, preto ho napr. nová norma zaradila do podmienok.

K podsedáku - z bezpečnostného hľadiska má byť dieťa v autosedačke kým existuje autosedačka, do ktorej sa zmestí (na šírku a na výšku), čiže po tejto kategórii ešte určite do kat. 15-36.

Zo zákonného hľadiska o tomto zákon nehovorí, hovorí o tom, že dieťa má byť v zádržnom systéme zodpovedajúcom jeho kategórii a keďže podsedák sa kategorizuje od 15 do 36 kg, tak bohužiaľ zákonne môžte dať aj 3 ročné 15 kg dieťa na podsedák.

Ak by ste mali viac otázok, napíšte mi pokojne na FB správu alebo príspevok do skupiny Deti v aute 🙂


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute