Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte autosedačku od 0 - 18 kg, ktorá je otočná o 360°?

Zodpovedané
Autosedačky CybexVýber autosedačky
25. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky pre syna, ktorý bude mať 4 mesiace. Váži 7,5 kg a meria 65 cm. Chcem nahradiť vajíčko za kvalitnú autosedačku.

Moje požiadavky:

  • váhová kategória 0 - 18 kg,
  • vozenie v smere aj protismere jazdy,
  • možnosť upevniť aj pásmi (v protismere) aj Isofixom (v smere),
  • syna chcem čo najdlhšie voziť na mieste spolujazdca v protismere, vpredu nemám Isofix, je len na zadných sedadách,
  • cena cca 200 - 300€
  • ak by bola otočná (360°), bolo by to super, ale nie je to podmienka.


Ktorá autosedačka spĺňa moje požiadavky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

úplne presne vyhovujúcu Vaši požiadavkám tak, aby mala aj nejaké testy a z nich dobré výsledky bohužiaľ nepoznám. Skúsim však poradiť nejaké varianty, ktoré by Vám mohli vyhovovať. Máte takéto možnosti:

Scenár č. 1: Teraz kúpite nové vajíčko, v ktorom budete dieťatko voziť vpredu pri sebe (bez isofixu). Z tých väčších, ktoré by Vám mohli vydržať relatívne dlho (možno aj do 18 mes.) sú: MaxiCosi Cabriofix, Klippan Dinofix, Cybex Aton 5. Potom by ste kúpili pokračovaciu autosedačku 0-18 na isofix a vozili by ste už vzadu (napríklad aj so zrkadielkom aby ste na dieťatko videli.

Scenár č. 2:
Kúpite autosedačku 0-18 bez isofixu aby ste ju mohli voziť aj vpredu. ALE pozor, autosedačka 0-18 môže zavadzať výhľadu na pravé spätné zrkadlo, keďže je väčšia a aj umiestnená vyššie ako vajíčko. 0-18 bez isofixu odporúčam Joie Steadi.

Scenár č. 3: Vzdáte sa vozenia vpredu a kúpite isofixovú autosedačku kat. 0-18, a budete voziť vzadu. Dajú sa kúpiť super veľké zrkadlá s kĺbom, ktoré sa upevnia vzadu na opierku hlavy (buď na strane sedačky alebo na strednú) a cezeň krásne vidíte v spätnom zrkadle dieťatko aj ono vidí Vás a vidí aj dopredu na cestu 🙂 Tam by som odporučila autosedačky Joie Spin GT, Joie iSpin, Joie i-anchor Advance (+ základňa Joie Advance Base), alebo Cybex Sirona M2 i-size (aj so základňou M base) alebo S i-size (ak sú niekde akcie, dajú sa tieto Sirony kúpiť do tých 300 eur)


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute