Poradíte autosedačku od 0 - 18 kg, ktorá je otočná o 360°?

Zodpovedané
25. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky pre syna, ktorý bude mať 4 mesiace. Váži 7,5 kg a meria 65 cm. Chcem nahradiť vajíčko za kvalitnú autosedačku.

Moje požiadavky:

  • váhová kategória 0 - 18 kg,
  • vozenie v smere aj protismere jazdy,
  • možnosť upevniť aj pásmi (v protismere) aj Isofixom (v smere),
  • syna chcem čo najdlhšie voziť na mieste spolujazdca v protismere, vpredu nemám Isofix, je len na zadných sedadách,
  • cena cca 200 - 300€
  • ak by bola otočná (360°), bolo by to super, ale nie je to podmienka.

Ktorá autosedačka spĺňa moje požiadavky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

úplne presne vyhovujúcu Vaši požiadavkám tak, aby mala aj nejaké testy a z nich dobré výsledky bohužiaľ nepoznám. Skúsim však poradiť nejaké varianty, ktoré by Vám mohli vyhovovať.

Máte takéto možnosti:

Scenár č. 1: Teraz kúpite nové vajíčko, v ktorom budete dieťatko voziť vpredu pri sebe (bez Isofixu). Z tých väčších, ktoré by Vám mohli vydržať relatívne dlho (možno aj do 18 mesiacov) sú: Maxi-Cosi CabrioFix, Klippan Dinofix, Cybex Aton 5. Potom by ste kúpili pokračovaciu autosedačku 0 - 18 na Isofix a vozili by ste už vzadu (napríklad aj so zrkadielkom, aby ste na dieťatko videli.

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix je vhodná pre deti od narodenia do 12 mesiacov (0 - 13 kg, do 75 cm).

Autosedačka Klippan Dinofix

  1 skúsenosť

Autosedačka Klippan Dinofix je určená deťom od narodenia do 13 kg. Existuje možnosť zakúpenia základne, ktorá bude slúžiť v pokračovacej sedačke Triofix.

Autosedačka Cybex Aton 5

  3 skúsenosti

Autosedačka Cybex Aton 5 patrí do skupiny 0+ a bola navrhnutá v Nemecku.

Scenár č. 2:
Kúpite autosedačku 0 - 18 kg bez Isofixu, aby ste ju mohli voziť aj vpredu. Ale pozor, autosedačka 0 - 18 kg môže zavadzať výhľadu na pravé spätné zrkadlo, keďže je väčšia a aj umiestnená vyššie ako vajíčko. 0 - 18 kg bez Isofixu odporúčam Joie Steadi.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Scenár č. 3: Vzdáte sa vozenia vpredu a kúpite Isofixovú autosedačku kategória 0 - 18 kg a budete voziť vzadu. Dajú sa kúpiť super veľké zrkadlá s kĺbom, ktoré sa upevnia vzadu na opierku hlavy (buď na strane sedačky alebo na strednú) a cezeň krásne vidíte v spätnom zrkadle dieťatko aj ono vidí Vás a vidí aj dopredu na cestu. Tam by som odporučila autosedačky Joie Spin 360 GT, Joie i-Spin Safe, Joie i-Anchor Advance (plus základňa Joie i-Base Advance). Alebo Cybex Sirona M2 i-Size (aj so základňou Cybex Base M) alebo Cybex Sirona S i-Size (ak sú niekde akcie, dajú sa tieto Sirony kúpiť do tých 300 eur).

Autosedačka Joie Spin 360 GT

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Spin 360 GT je pre deti od narodenia do 18 kg. Je možné ju používať po i proti smeru jazdy. Upevnenie pomocou Isofixu.

Autosedačka Joie i-Spin Safe

Autosedačka Joie i-Spin Safe je protismerná varianta autosedačky i-Spin 360. Zachováva výhody tohto modelu, ale zároveň kladie ešte väčší dôraz na bezpečie dieťaťa.

Autosedačka Joie i-Anchor Advance

Autosedačka Joie i-Anchor Advance poskytuje ochranu až do 4 rokov dieťaťa. Možno ju upútať po i proti smeru jazdy.

Základňa Joie i-Base Advance

Základňa Joie i-Base Advance spĺňa nariadenia i-Size v kombinácii s autosedačkami Joie i-GEMMA alebo Joie i-Anchor Advance. Existuje možnosť uchytenia aj bezpečnostným pásom.

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

Základňa Cybex Base M

Základňa Cybex Base M využitie: So základňou môžete nainštalovať detskú autosedačku Aton M alebo autosedačku Sirona M2 bezpečným a jednoduchým spôsobom. Autosedačku jednoducho naklikne na základňu počas niekoľkých sekúnd. Základňa sa inštaluje na sedadlo auta pomocou systémom ISOFIX. Nastaviteľná oporná noha poskytuje dodatočnú stabilitu a bezpečnosť v prípade nehody. Indikátor potvrdzuje správnu inštaláciu základne.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute