Poradíte autosedačku od 15 - 36 kg, z ktorej sa dieťa samé neodopne?

Zodpovedané
10. okt 2020

Dobrý deň,

trojročný syn používa autosedačku Römer Trifix. Syn si vie sám odopnúť pásy, čo je z hľadiska bezpečnosti pre nás neprípustné. Vysvetlili sme mu, že to nesmie robiť.

Čoskoro budeme meniť sedačku za kategóriu 15 - 36 kg.

Existuje sedačka, kde si dieťa nevie, resp. nedočiahne na pás a nevie sa odopnúť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja si myslím, že ak dieťa chce, odopne sa z hocičoho.

Čo by mohlo ešte (okrem vysvetľovania) zabrať je dohodnúť sa s dieťaťom, že po príchode do cieľa cesty (keď mu poviete) si pás odopne samo.

Je prirodzené, že dieťa to láka. Ale trojročné dieťa by to už malo vedieť pochopiť.

Autosedačka Britax Römer Trifix 2 i-Size

Autosedačka Britax Römer Trifix 2 i-Size je určená pre deti od 76 - 105 cm. Obsahuje pokročilé bezpečnostné funkcie, s ktorými je dieťa dobre chránené.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute