Poradíte autosedačku podobnú Britax Evolva pre chlapca s výškou 98 cm a s váhou 14 kg?

Zodpovedané
9. júl 2020

Dobrý deň,

na základe Vašej rady sme synovi vybrali sedačku Britax Evolva. Z finančného aj praktického hľadiska sme sa rozhodli pre bazárovú, nakoľko ďalšie dieťa neplánujeme.

Ponuka je ale malá, preto by som sa rada opýtala aj na nejakú inú bezpečnú sedačku podobnú tejto.

Poradíte autosedačku podobnú Britax Evolva pre chlapca s výškou 98 cm a s váhou 14 kg do staršieho auta bez Isofixu a top tether?

Rozšírime tým hľadanie.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bohužiaľ, inú ako tak dobrú autosedačku ako je Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT v tejto kategórii bez Isofix a TT neviem odporučiť.

Odporúčam však kúpiť radšej novú. Jednak preto, že je to autosedačka na dlho (a každá má nejakú životnosť, takže by ste ju ako bazárovú mali o pár rokov už po životnosti, čo je nebezpečné). Okrem toho neviete, či nebola havarovaná a ako s ňou bolo zaobchádzané.

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute