Poradíte autosedačku pre bacuľaté dieťa?

Zodpovedané
21. okt 2020

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre syna, ktorý má 1 rok, 81 cm a 14 kg. Teraz máme autosedačku, ktorá je len v smere jazdy a je do 18 kg. S malým chodím často sama v aute, tak mám autosedačku stále na sedadle spolujazdca. Preto mi záleží na kvalite, bezpečnosti a pohodlí autosedačky.

Akú mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

voziť ročné dieťa v smere jazdy je obrovský hazard:

.

Ja by som pre ťažšie dieťatko určite zvolila protismerku Axkid Minikid .

Je v protismere aj s 5 bodovým pásmi až do 25 kg. Ostatné, hoci aj 9 - 36 kg sú robené tak, že v 18 kg musíte už 5 bodový pás vymeniť za pás auta. To u Vás môže byť veľmi skoro. Pokiaľ nebude vadiť vo výhľade spätného zrkadla, môžete ju mať aj vpredu.

Autosedačka Axkid Minikid

Autosedačka Axkid Minikid je sedačka patriaca do skupiny 0 - 25 kg (asi 125 cm, 6 rokov). Nenahrádza typ vajíčka pre bábätká. Minikid sa odporúča používať hneď ako dieťa vyrastie z vajíčka. Je dobrou voľbou pre dlhšie cestovanie v polohe proti smeru jazdy (a to pozícia jazdy je najbezpečnejší spôsob cestovania v aute).

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute