Poradíte autosedačku pre chudé 5 ročné dieťa?

Zodpovedané
28. sep 2020

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre takmer 5 ročné dieťa, ktoré je vysoké 110 cm. Váži necelých 15 kg. Ideálne s 5 bodovým zapínaním a s Isofixom.

Akú mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri tejto výške jediná autosedačka, pri ktorej by ste ešte mohli používať 5 bodové pásy je Joie Bold. Tá však potrebuje k inštalácii okrem Isofixu aj Top Tether (aj pás auta) a testovo nie je najlepšia. V tomto veku by som už upustila od 5 bodového pásu a kúpila kvalitnú autosedačku v kategórii 15 - 36 kg.

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

Tieto odporúčam:

  • Cybex Solution M-fix SL alebo Cybex Solution S i-fix - sú si podobné, polohujú sa len pomocou povytiahnutia na Isofixe, čím sa troška naklopí chrbtová opierka.
  • Klippan Wego - je mierne polohovateľná, s rastom do výšky sa aj rozširuje.
  • Axkid Bigkid 2 Premium - mierne polohovateľná, nerozširuje sa.
  • Poled Ball-fix Pro - polohovanie len na Isofixe (ako Cybex). Má však unikátny systém vedenia pásu (ball). Pás je vždy vedený v ideálnom uhle, opierka hlavy má systém eliminujúci zranenia krku, s rastom do výšky rastie aj do šírky.

Cybex Solution M-fix SL

Autosedačka Cybex Solution M-fix SL má široký rozsah svojich inovatívnych funkcií pre najvyššie bezpečie a pohodlie. Je vhodná pre deti v kategórii 15 - 36 kg, teda od cca 3 až do 12 rokov.

Autosedačka Cybex Solution S i-fix

Autosedačka Cybex Solution S i-fix rastie spoločne s dieťaťom od 3 do 12 rokov a prispôsobuje sa jeho meniacim potrebám. Je certifikovaná podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu UN R129/03, ktorého súčasťou je aj testovanie autosedačiek pri bočných nárazoch.

Autosedačka Klippan Wego

Autosedačka Klippan Wego je Isofixová autosedačka pre deti od 15 - 36 kg (kategória II a III). Klippan je fínskou značkou. Autosedačka sa dá zakúpiť bez Isofixu ako Klippan ES06 v lacnejšom prevedení.

Autosedačka Axkid Bigkid 2 Premium

Autosedačka Axkid Bigkid 2 Premium je vylepšenou verziou autosedačky Axkid Bigkid a je schválená pre váhu 15 - 36 kg. Umožňuje cestovať dieťaťu až do výšky 150 cm. Obsahuje brušný pás.

Autosedačka Poled Ball-fix Pro

Autosedačka Poled Ball-fix Pro je rastúca autosedačka od 15 do 36 kg (3 - 12 rokov). Poled je kórejský výrobca, ktorý spolupracuje s automobilovou značkou Hyundai. Autosedačka bola navrhnutá vo Veľkej Británii a je testovaná v najnáročnejších podmienkach počas skutočných automobilových testov, aby zodpovedala najnovšej technológii detských zadržiavacích systémov.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute