Poradíte mi autosedačku od 15 - 36 kg s Isofixom?

Zodpovedané
13. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výberu autosedačky.

Poradíte mi autosedačku od 15 - 36 kg s Isofixom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podľa testov je v tejto kategórii už veľa bezpečných autosedačiek.

Ideálne treba vyskúšať, značkami Cybex, Britax Römer, BeSafe, Klippan alebo Joie nič nepokazíte. Odporúčam vybrať takú, čo má pridanú bočnú ochranu (na obrázku v krúžku), prípadne aj navádzač pásu medzi nohami dieťaťa (ak ho dieťa v pohode znesie).

Spomeniem pár modelov, ktoré ak sa vám dá, vyskúšajte:

Autosedačka Cybex Solution Z i-Fix

Autosedačka Cybex Solution Z i-Fix je certifikovaná podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu UN R129/03, ktorý zahŕňa vylepšené postupy pre testovanie bočných nárazov. S 12 pozíciami nastavenia výšky a automatickým nastavením šírky možno hlavové a ramenné protektory jednoducho jednou rukou nastaviť tak, aby zodpovedali veľkosti každého dieťaťa.

Autosedačka Cybex Solution S i-fix

Autosedačka Cybex Solution S i-fix rastie spoločne s dieťaťom od 3 do 12 rokov a prispôsobuje sa jeho meniacim potrebám. Je certifikovaná podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu UN R129/03, ktorého súčasťou je aj testovanie autosedačiek pri bočných nárazoch.

Autosedačka Britax Römer Kidfix M i-Size

Autosedačka Britax Römer Kidfix M i-Size je vhodná re deti od 3,5 do 12 rokov (100 - 150 cm).

Autosedačka Britax Römer Kidfix i-Size

Autosedačka Britax Römer Kidfix i-Size je vhodná pre deti od 3,5 do 12 rokov (100 - 150 cm).

Autosedačka Joie Traver

Autosedačka Joie Traver zaistí bezstarostnú jazdu dieťaťa približne od 4 rokov, teda 15 - 36 kg.

Autosedačka BeSafe iZi Flex FIX i-Size

BeSafe iZi Flex FIX i-Size je schválená podľa nového nariadenia i-Size fáza 2 a je nastaviteľná do výšky od 100 do 150 cm, teda od 4 do 12 rokov. Patrí do skupiny II - III (15 - 36 kg). Inštalácia vo vozidle umožňuje vytvorenie priestoru až pre tri vedľa seba sediace osoby. Značka BeSafe pochádza z Nórska.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Autosedačka Klippan Wego

Autosedačka Klippan Wego je Isofixová autosedačka pre deti od 15 - 36 kg (kategória II a III). Klippan je fínskou značkou. Autosedačka sa dá zakúpiť bez Isofixu ako Klippan ES06 v lacnejšom prevedení.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute