Poradíte mi autosedačku pre chlapca s váhou 18 kg a výškou 100 cm?

Zodpovedané
14. jan 2020

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre 100 cm vysokého chlapca s váhou 18 kg. Môže byť s Isofixom. Chcela by som, aby to bola už sedačka na dlhšiu dobu, ale samozrejme bezpečnosť je prvoradá.

Cenové rozpätie je 250 - 300 eur.

Ktorá autosedačka vyhovuje mojim požiadavkám?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete, či máte v aute aj Top Tether.

Ak áno, zvážila by som určite ešte autosedačku Joie Bold. Je to kategória 9 - 36 kg a ako jediná z testovaných v tejto kategórii má možnosť pútať dieťa 5 bodovým pásom až do váhy 25 kg (ostatné len do 18) a väčšej výšky.

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

Ak nie, alebo už chcete kategóriu 15 - 36 kg, tak odporúčam niečo zo značiek, Cybex , Britax Römer alebo Joie. Ideálne je vyskúšať v predajni, či dieťaťu sadne.

Dbajte na to, aby mala pridanú bočnú ochranu. Prípadne aj navádzač pásu medzi nohami (ak ho dieťatko znesie).

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute