Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte mi autosedačku pre štvorročné dieťa s váhou 18 kg?

Zodpovedané
AutosedačkyAutosedačky RömerVýber autosedačky
9. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky pre štvorročné dieťa s váhou 18 kg a výškou okolo 104 cm.

Ktorá autosedačka je vhodná?

Aký máte názor na pultíkové autosedačky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka pultíkových autosedačiek, svoj názor na ne som písala v odpovedi k tejto otázke: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna... . Okrem toho - pultík sa pri nich môže používať len do váhy 18 kg ako aj (takmer všetky) pásové autosedačky kategórie 9-36 kg.

Pre vás je už v pohode aj kategória 15-36. Nepíšete, či máte isofix, ale v tejto kategórii už aj isofixové sa môžu používať bez neho (ak nemáte).

V podstate najlepšie je vyskúšať v predajni, značkami Cybex, Britax Römer, BeSafe, Klippan alebo Joie nič nepokazíte, dajte si pozor aby mala sedačka pridanú bočnú ochranu (ako na obrázku v krúžku), prípadne ak to nebude dieťatku vadiť aj navádzač pásu auta medzi nôžkami. Niektoré značky(napr. Cybex, Klippan) majú modely, ktoré sa pri zväčšovaní do výšky aj rozširujú, takže ak máte v aute dosť priestoru, možno stoja za zváženie aj tie.

Ak by ste veľmi chceli pre dieťatko ešte 5 bodový pás, autosedačka Joie Bold ho umožňuje používať až do váhy 25 kg.

Pre inštaláciu ale potrebujete mať v aute aj isofix aj Top Tether (ak nevieš, čo to je, dočítaš sa tu: https://www.modrykonik.sk/staram-sa-o-dieta/isofix/ ). Tiež by som aj odporúčala v predajni vyskúšať, či mu budú 5 bodové pásy ešte dobré kvôli výške.


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek