Poradíte mi autosedačku pre štvorročné dieťa s váhou 18 kg?

Zodpovedané
9. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky pre štvorročné dieťa s váhou 18 kg a výškou okolo 104 cm.

Ktorá autosedačka je vhodná?

Aký máte názor na pultíkové autosedačky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka pultíkových autosedačiek, tak svoj názor som písala v odpovedi k tejto otázke: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna... .

Okrem toho - pultík sa pri nich môže používať len do váhy 18 kg ako aj (takmer všetky) pásové autosedačky kategórie 9 - 36 kg.

Pre vás je už v pohode aj kategória 15 - 36 kg. Nepíšete, či máte Isofix, ale v tejto kategórii už aj Isofixové sa môžu používať bez neho (ak nemáte).

V podstate najlepšie je vyskúšať v predajni, značkami Cybex, Britax Römer, BeSafe, Klippan alebo Joie nič nepokazíte, dajte si pozor aby mala sedačka pridanú bočnú ochranu (ako na obrázku v krúžku), prípadne ak to nebude dieťatku vadiť aj navádzač pásu auta medzi nôžkami. Niektoré značky(napr. Cybex, Klippan) majú modely, ktoré sa pri zväčšovaní do výšky aj rozširujú, takže ak máte v aute dosť priestoru, možno stoja za zváženie aj tie.

Ak by ste veľmi chceli pre dieťatko ešte 5 bodový pás, autosedačka
Joie Bold ho umožňuje používať až do váhy 25 kg.

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

Pre inštaláciu potrebujete mať v aute aj Isofix aj Top Tether (ak nevieš, čo to je, dočítaš sa tu: https://www.modrykonik.sk/staram-sa-o-dieta/isofix/ ). Tiež by som aj odporúčala v predajni vyskúšať, či mu budú 5 bodové pásy ešte dobré kvôli výške.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute