Poradíte mi autosedačku so sklonom na spánok pre 11 mesačné dieťa?

Zodpovedané
29. jan 2020

Dobrý deň,

zvažujem kúpu novej autosedačky pre skoro 11 mesačného syna. Chcela by som autosedačku, ktorá je samozrejme v prvom rade bezpečná a má dostatočný sklon pre spánok. A to tak, aby dieťaťu nepadala hlavička. Cena do 200€.

Aká autosedačka je v tomto smere najlepšia?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa rozprávame o bezpečnosti, tak určite treba vyberať ešte autosedačku v protismere, ktorá sa dá neskôr prípadne otočiť aj do smeru jazdy. V tomto cenovom limite nie je bohužiaľ žiadna ktorá by bola otestovaná ADAC alebo OAMTC a mala by dobré výsledky.

Sú však 2 autosedačky od značky Joie, ktorá máva pomerne dobré výsledky testov. Tieto konkrétne však nemajú ADAC ani OAMTC test. Sú to Joie Steadi (kategória 0 - 18 kg) a Joie Stages (kategória 0 - 25 kg). Obe majú v protismere žiaľ len 1 polohu sklonu, ale mala by byť dostatočne naležato. Vždy však záleží aj od sklonu sedadiel v aute. Preto odporúčam ich ísť niekam do predajne vyskúšať naživo.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute