Poradíte mi autosedačku v protismere bez Isofixu?

Zodpovedané
25. feb 2020

Dobrý deň,

v aute na prednom spolujazdcovom sedadle nemám upevňovací systém na Isofix, ale chcem dieťatko mať jednoznačne v protismere jazdy a vedľa seba. Synček má čoskoro 14 mesiacov, čiže možno neskôr ho usadím aj v smere jazdy.

Hľadám sedačku, ktorá sa dá pripevniť bezpečnostným pásom, vydrží dlhšie a dá sa otočiť v oboch smeroch jazdy.

Ktorá autosedačka spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v prvom rade Vás musím upozorniť, že sa môže stať, že Vám autosedačka väčšia ako vajíčko bude brániť výhľadu do spätného zrkadla. Čiže, možno ju na prednom sedadle voziť nebudete môcť.

Autosedačka, ktorá spĺňa Vaše požiadavky je buď Joie Steadi (v kategórii 0 - 18 kg) alebo Joie Stages (v kategórii 0 - 25 kg). Aj keď ja kategóriu 0 - 25kg považujem za takú divnú, pretože po nej treba aj tak ešte jednu autosedačku (15 - 36 kg).

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute