Poradíte mi autosedačku v protismere pre 9 mesačné vysoké dieťa?

Zodpovedané
14. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom autosedačky pre 9 mesačného syna s výškou 85 cm a váhou 12 kg . Zvažujem Cybex Sirona, ale neviem ako dlho sa mi s takouto výškou a váhou zmestí do protismeru.

Je lepšie kúpiť inú autosedačku, ktorá by bola len v smere jazdy?

Jednu pultíkovú už máme po staršom súrodencovi, ale nepasuje mu. Na dlhé trasy nechodíme, skôr jazdíme len v meste.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pre 9 mesačné dieťa určite nie smer jazdy.

Ak máte vyšší rozpočet, skúste pozrieť protismerné autosedačky Axkid alebo Klippan. Sú kategórie 9 - 25 kg alebo 9 - 36 kg a väčšinou majú možnosť voziť v protismere až do 25 kg (niektoré sú čisto protismerné, niektoré oboj, niektoré majú aj Isofix). Okrem toho sa dajú od operadla dať ďalej a tak dieťa získa väčší priestor na nohy.

Prípadne aj Cybex Sirona M2 i-Size, Cybex Sirona S i-Size, Cybex Sirona Z i-Size a Cybex Sirona Q i-size je dobrá voľba. Ale je možné, že časom sa mu nezmestia nožičky v protismere.

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size je určená pre deti do 18 kg. Nemožno ju použiť bez Isofixovej základne. Základňu Cybex Base Z je potrebné dokúpiť.

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size je určená pre deti do 18 kg. Nemožno ju použiť bez Isofixovej základne. Základňu Cybex Base Z je potrebné dokúpiť.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute