Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte mi najlepšiu autosedačku pre 106 cm vysoké dieťa s váhou 17 kg?

Zodpovedané
Autosedačky BeSafeAutosedačky CybexAutosedačky RömerBatoľa (1 - 3 roky)Predškolák (3 - 6 rokov)Výber autosedačky
26. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výberu autosedačky pre skoro 17 kg dieťa s výškou 106 cm. Doteraz sme mali Römer Trifix isize a veľká spokojnosť.

Len už sú výškové hranice cez limit, tak potrebujeme väčšiu. Syn rád spí v aute. Takže autosedačka by mala byť polohovateľná, alebo úplne pohodlná. V aute máme Isofix, aj zadné upnutie pre popruh. Cenovo výber nelimitujem. Zvažovala som Römer, ale čítala som, že ergonomicky väčšie autosedačky ako sú Kidfix vraj nie sú bohviečo. Páči sa mi na nich stredový držiak na pás a ich bezpečnosť.

Má polohovanie cez Isofix vplyv na bezpečnosť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

keďže máte v aute Isofix aj Top Tether, možno by bola na zváženie aj autosedačka Joie Bold, ktorá je v kategórii 9-36 s tým, že má možnosť 5 bodového pásu až do 25 kg. Okrem toho ponúka aj polohovanie lepšie ako autosedačky 15-36.

Z kategórie 15-36 sa dajú polohovať napríklad BeSafe iZi Flex FIX i-Size, Maxi Cosi Rodifix Airprotect alebo Klippan Wego, ktorá sa pri raste do výšky aj rozširuje.
Na isofixe sa dajú jemnučko polohovať napríklad Cybex Solution autosedačky, u nich sa dá polohovať aj hlava do záklonu (nie u všetkých) aby nepadala.

Na Kidfix autosedačky som počula aj názory (od užíateľov), že sú príliš kolmé, ale asi záleží aj od sedadiel v aute, počula som aj dobré ohlasy. Každopádne ideálne je vyskúšať v obchode. To platí pre každú autosedačku.

Polohovanie na isofixe má určite do istej miery vplyv na bezpečnosť ale z môjho pohľadu je nebezpečnejšie, keď je v dieťa v nenapolohovanej autosedačke prehnuté dopredu, poskladané do klbka alebo má padnutú hlavu.


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute