Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte mi polohovateľnú autosedačku, ktorá sa prispôsobí dieťaťu?

Zodpovedané
Batoľa (1 - 3 roky)Výber autosedačky
1. feb 2020

Dobrý deň,

hľadáme autosedačku po vajíčku. Pozerám po sedačkách polohovateľných, ideálne aj otočných. To by bola výhoda, ale teda nie nutnosť.

Chcela by som sedačku, aby vydržala dlhšie a nemuseli sme po 2 rokoch hľadať ďalšiu. Takže 9 - 18 kg asi nie. Skôr do väčšej váhy a veľkosti, ktoré sa dajú postupne dieťaťu prispôsobovať. Cena okolo 200 eur.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete aké staré je Vaše dieťatko. Predpokladám, že má ešte menej ako 15 mesiacov, takže primárne odporučím autosedačky, kde sa dá ešte voziť v protismere.

Kategóriu 0-36 určite neodporúčam. Kategória 0-18 býva cca do tých 3 rokov, aj dlhšie. Takže na také 3 roky by vám mala vydržať a potom už (podľa mier a veku dieťaťa) prejdete buď na kat. 9-36 alebo 15-36 (ktorá už bude do konca) a túto zdedí súrodenec alebo ju predáte.

Spomeniem pár, ktoré sú dobré a do Vášho limitu:

  • Joie Steadi - kat. 0-18, obojsmerná, protismer možný až do 18 kg, po 15. mesiaci veku môžte (ale ideálne čím neskôr) otočiť do smeru. Inštalácia s 3 bodovým pásom auta, bez isofixu. Cena okolo 130 eur
  • Joie Stages - kat. 0-25, obojsmerná, protismer možný do 18 kg, potom sa musí otočiť do smeru a od 18 kg do 25 kg sa používa bez 5bodového pásu už len s pásom auta (aj tak po nej budete musieť kúpiť ešte autosedačku do 36 kg). Cena okolo 170 eur

- Britax Römer King II - kategória 9-18, ale už len v smere, ak má dieťatko nad 15 mesiacov a protismer už naozaj nechcete, je to dobrá voľba. Inštalácia bez isofixu, 3 bodovým pásom auta. Cena okolo 160 eur.


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek