Poradíte mi vajíčko bez Isofixu vhodné na dlhé trasy?

Zodpovedané
17. feb 2020

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ohľadom vajíčka. V aute nemáme Isofix. Vajíčko musí byť bezpečné. S dieťaťom budeme chodiť aj na dlhé trasy. Suma do 200 eur.

Kočík máme ABC Design Salsa 4 a chceli by sme vajíčko, ktoré sa tam dá nakliknúť.

Čo nám môžte odporučiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ku kočíku ABC Salsa existuje adaptér Maxi-Cosi. Na tento adaptér pasuje viacero značiek vajíčok. Uvediem tie, ktoré sú z hľadiska bezpečnosti OK a stoja do 200 eur, vypíšem aj ich prednosti. Každopádne však odporúčam vajíčka ísť niekam vyskúšať a ak sa bude dať aj v aute, či je dieťatko v pohodlnej polohe:

  • Cybex Aton 5 alebo Cybex Aton M - kvalitné vajíčka za fajn cenu, sú z tých väčších, cena okolo 160 eur.
  • Maxi-Cosi CabrioFix - kvalitné a bezpečné vajíčko, je tiež dosť veľké, vydrží dlho, mne sa však zdá pomerne kolmé, cena okolo 100 eur.
  • Britax Römer Baby-Safe Plus SHR II - je drahšie ale má kopec zmenšujúcich vložiek, takže sadne aj maličkému novorodencovi, cena okolo 200 eur.
  • Joie i-Gemm - z lacnejších, avšak kvalitné, tiež má veľa vyberateľných zmenšujúcich vložiek, cena okolo 120 eur.
  • BeSafe iZi Go Modular i-Size X1 - z menších ale naozaj veľmi kvalitnej švédskej značky, cena okolo 165 eur,

Autosedačka Cybex Aton 5

  3 skúsenosti

Autosedačka Cybex Aton 5 patrí do skupiny 0+ a bola navrhnutá v Nemecku.

Autosedačka Cybex Aton M

Autosedačka Cybex Aton M je ľahučká autosedačka, ktorá so zakúpením Isofixovej základne Base M a následne autosedačky Cybex Sirona M2 i-Size tvorí "rodinný systém", ktorý ponúka jednu základňu pre dve sedačky.
Spoločne s kočíkmi CYBEX, GB, Chicco, X-lander, TFK, Joie, Junama, Dara Dorjan a niektorými ďalšími je možné autosedačku používať ako súčasť cestovného systému.

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix je vhodná pre deti od narodenia do 12 mesiacov (0 - 13 kg, do 75 cm).

Autosedačka Britax Römer Baby-Safe Plus SHR II

Autosedačka Britax Römer Baby-Safe Plus SHR II je šikovné a jednoduché riešenie ako prepojiť pokročilé bezpečnostné prvky. Má inovatívnu ochranu proti bočnému nárazu a systém jednoduchého upínania jednou rukou.

Autosedačka Joie i-Gemm

Autosedačka i-Gemm spĺňa najnovší a najprísnejší súčasný štandard pre detské zadržiavacie zariadenie.

Autosedačka BeSafe iZi Go Modular i-Size X1

Autosedačka BeSafe iZi Go Modular i-Size X1 je vylepšeným následníkom autosedačky iZi Go Modular i-Size. Je vybavená výplňou Dynamic Force Absorber ™ v oblasti hlavy. Dizajn umožňuje absorbovanie otrasov a výrazne zvyšuje ochranu hlavy dieťaťa.

-

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute