Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte najbezpečnejšiu prvú autosedačku?

Zodpovedané
Autosedačky BeSafeAutosedačky CybexAutosedačky Maxi-CosiAutosedačky RömerVýber autosedačky
15. máj 2020

Dobrý deň,

hľadáme najbezpečnejšiu a najpohodlnejšiu prvú autosedačku. Cenový strop nemáme a sme ochotní si radšej priplatiť.

Odporúčate radšej s menším váhovým rozsahom (0 - 13 kg)?

Alebo je lepšie kúpiť jednu na dlhšie (0 - 18 kg)?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre novorodenca aj pre bábätko je ideálne vajíčko (čiže 0-13m resp. príslušná i-size kategória).

Z vajíčko je kvalitných a bezpečných veľa, ja by som Vám odporúčala zvoliť vajíčko aj so základňou (bude sa vám vajíčko ľahúčko inštalovať - len sa naklikne na základňu, a zároveň eliminujete riziko nesprávneho pripútania pásom - keby ste sa ponáhľali napr.). Okrem toho k veľa základniam k vajíčkam potom existujú aj pokračovacie autosedačky (obojsmerné, 0-18 alebo isize do 105 cm), ktoré potom (už bez nutnosti kupovať základňu) kúpite lacnejšie.

Vypíšem niekoľko:

  • Cybex Cloud Z i-size + Cybex Base Z - jedno z väčších vajíčok, mimo auta (napr. na kočíku) polohovateľné, na základni sa dá otáčať smerom k dverám, na základňu pasuje pokračovacia autosedačka Cybex Sirona Z i-size (360° otočná)
  • Cybex Aton M i-size + Cybex Base M - tiež celkom veľké vajíčko, nedá sa polohovať, k základni pasuje pokr. sedačka Cybex Sirona M2 i-size (obojsmerná, neotočná k dverám)
  • Maxi Cosi Pebble Pro i-size + 3wayFix základňa - jedno z menších vajíčok, na základňu pasuje pokr. sedačka Maxi Cosi Pearl Pro (obojsmerná, nie je otočná k dverám)
  • BeSafe iZi Go Modular X1 i-Size + BeSafe iZi Modular ISOfix Base - vajíčko skvelej škandinávskej značky BeSafe, je síce z tých menších ale veľmi kvalitné aj bezpečné, k základni potom pasuje aj pokračovacia autosedačka iZi Modular i-Size (nie je otočná k dverám)
  • Joie i-Level (predáva sa už spolu s isofixovou základňou, bez isofixu sa toto vajíčko nedá inštalovať) - vajíčko polohovateľné za jazdy, na základňu potom pasuje aj pokračovacia autosedačka Joie iQuest Signature (ktorá ale zatiaľ nemá doplnkové testy), nie je otočná k dverám.
  • Joie i-Gemm 2 + základňa Joie i-base Advance - pasuje k nej pokrač. sedačka Joie i-Venture, ktorá nemá zatiaľ ADAC ani OAMTC testy ale je to nasledovník autosedačky Joie i-Anchor Advance, ktorá bola testovo dobrá (nie je otočná k dverám)


Keby som si vyberala ja sama, asi si vyberiem buď Cybex Cloud Z alebo Joie i-level (pri ňom pozor, môže byť problém pri jazde taxíkom alebo autom ktoré isofix nemá).


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute