Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte nám autosedačku po vajíčku, ktorá vydrží až do obdobia, keď dieťa pôjde do podsedáku?

Zodpovedané
Výber autosedačky
25. feb 2020

Dobrý deň,

vždy som mala v hlave zafixované, že Britax autosedačky sú tie najlepšie. Syn má 8 mesiacov a vajíčko Maxi Cosi je mu ešte dobré.

V lete chceme kúpiť autosedačku. Moje požiadavky sú, aby bola otočná, aby sa dala dať do ľahu a aby vydržala až do obdobia, keď syn pôjde do podsedáku. A nechcem, aby boky autosedačky pri hlave prekážali, keď si bude dieťa chcieť otočiť hlávku na bok. Cena nerozhoduje.

Akú autosedačku nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Britax autosedačky patria k tým skvelým avšak, to neznamená, že sú jediné 🙂 Podsedák ako taký rozhodne neodporúčam, určite nie od 15 kg, či 3 rokov - možno pre dieťa, ktorému je autosedačka 15-36 k úzka, alebo malá a nemá ešte 150 cm, alebo mu prekáža pás a škrtí ho. Alebo pre dieťa nad 6 rokov na núdzový prevoz na krátku vzdialenosť. Podsedák totižto dieťa vôbec nechráni zboku (ani hlavu ani trup).

Keďže Váš syn má 8 mesiacov, musí (a mal by ideálne ešte dlho) jazdiť v protismere. Avšak ak by ste už nemali kupovať ďalšiu autosedačku, museli by ste zvoliť kategóriu 0-36, ktorá však vôbec nie je vhodná (tým, že má byť "od narodenia" až do cca 11-12 rokov, je na nej veľa - aj bezpečnostných - kompromisov). Preto by som volila teraz kat. 0-18 a potom ešte kat. 15-36 (z tých sa dajú kúpiť testovo veľmi dobré sedačky za skvelé ceny - aj okolo 100 eur).

Z kategórie 0-18, ktorá je momentálne akurát pre Vás, pozrite nejaké v tejto kategórii od výrobcov BeSafe, Cybex, Britax Römer, Joie, MaxiCosi. Napríklad - BeSafe iZi Turn i-size, Britax Römer Dualfix M i-size, Cybex Sirona (je ich viac typov, všetky sú dobré), Joie i- spin, MaxiCosi Pearl Pro (so základňou 3way fix).


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute