Poradíte nám autosedačku po vajíčku, ktorá vydrží až do obdobia, keď dieťa pôjde do podsedáku?

Zodpovedané
25. feb 2020

Dobrý deň,

vždy som mala v hlave zafixované, že Britax autosedačky sú tie najlepšie. Syn má 8 mesiacov a vajíčko Maxi Cosi je mu ešte dobré.

V lete chceme kúpiť autosedačku. Moje požiadavky sú, aby bola otočná, aby sa dala dať do ľahu a aby vydržala až do obdobia, keď syn pôjde do podsedáku. A nechcem, aby boky autosedačky pri hlave prekážali, keď si bude dieťa chcieť otočiť hlávku na bok. Cena nerozhoduje.

Akú autosedačku nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Britax autosedačky patria k tým skvelým avšak, to neznamená, že sú jediné. Podsedák ako taký rozhodne neodporúčam, určite nie od 15 kg, či 3 rokov - možno pre dieťa, ktorému je autosedačka 15 - 36 kg úzka, alebo malá a nemá ešte 150 cm, alebo mu prekáža pás a škrtí ho. Alebo pre dieťa nad 6 rokov na núdzový prevoz na krátku vzdialenosť. Podsedák totižto dieťa vôbec nechráni zboku (ani hlavu ani trup).

Keďže Váš syn má 8 mesiacov, musí (a mal by ideálne ešte dlho) jazdiť v protismere. Avšak ak by ste už nemali kupovať ďalšiu autosedačku, museli by ste zvoliť kategóriu 0 - 36 kg, ktorá však vôbec nie je vhodná (tým, že má byť "od narodenia" až do cca 11 - 12 rokov, je na nej veľa - aj bezpečnostných - kompromisov). Preto by som volila teraz kategóriu 0 - 18 kg a potom ešte kategóriu 15 - 36 kg (z tých sa dajú kúpiť testovo veľmi dobré sedačky za skvelé ceny - aj okolo 100 eur).

Z kategórie 0 - 18 kg, ktorá je momentálne akurát pre Vás, pozrite nejaké v tejto kategórii od výrobcov BeSafe, Cybex, Britax Römer, Joie, MaxiCosi. Napríklad - BeSafe iZi Turn i-Size, Britax-Römer DUALFIX M i-SIZE, Cybex Sirona M2 i-Size, Cybex Sirona S i-Size,
Cybex Sirona Z i-Size, , Maxi-Cosi Pearl Pro i-Size,(so základňou Maxi-Cosi 3wayFix, Joie i-Spin Safe.

Autosedačka BeSafe iZi Turn i-Size

Autosedačka BeSafe iZi Turn i-Size je flexibilná otáčacia autosedačka pre batoľatá. Proti smeru jazdy je určená pre deti s výškou od 61 cm do 105 cm a po smere jazdy od 88 cm do 105 cm. Táto detská autosedačka s funkciou plnej rotácie 360 ​​° umožňuje pohodlné vloženie a vybratie dieťaťa z autosedačky v akejkoľvek pozícii.

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size je vhodná pre deti od 61 do 105 cm. Orientovaná v smere jazdy pre výšku 76 - 105 cm. Orientovaná proti smeru jazdy pre výšku 61 - 105 cm. Vďaka rotácii o 360 ° možno autosedačku použiť v oboch smeroch. A vďaka bočnému natáčania k dverám auta je usadenie a pripútanie dieťaťa veľmi jednoduché.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size je určená pre deti do 18 kg. Nemožno ju použiť bez Isofixovej základne. Základňu Cybex Base Z je potrebné dokúpiť.

Autosedačka Maxi-Cosi Pearl Pro i-Size

Autosedačka Maxi-Cosi Pearl Pro i-Size je určená pre deti od 6 mesiacov do 4 rokov (do 18 kg, od 67 do 105 cm). Do vozidla sa pripevňuje s pomocou samostatne predávanej základne Maxi-Cosi 3wayFix alebo Maxi-Cosi FamilyFix One i-Size.

Základňa Maxi-Cosi 3wayFix

Základňa Maxi-Cosi 3wayFix je súčasťou 3wayfamily konceptu. Poskytuje perfektné ukotvenie pre Jade autovaničku, Pebble Plus a Pearl Pre i-Size autosedačky. Ponúka najbezpečnejší spôsob prepravy detí, ktorý umožňuje cestovať v protismere od narodenia do cca 4 rokov.

Autosedačka Joie i-Spin Safe

Autosedačka Joie i-Spin Safe je protismerná varianta autosedačky i-Spin 360. Zachováva výhody tohto modelu, ale zároveň kladie ešte väčší dôraz na bezpečie dieťaťa.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute