Poradíte otočnú autosedačku s Isofixom vhodnú od 9 kg?

Zodpovedané
18. máj 2020

Dobrý deň,

hľadám autosedačku vhodnú od 9 kg. Mala by byť otočná s Isofixom v cenovej relácii cca 150-200 eur.

Ktorá autosedačka spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Dobrý deň,

od 9 kg už bývajú len čisto smerné autosedačky a tie otočné nie sú. Otočné bývajú autosedačky v kategórii 0 - 18 kg.

Z testovaných (ktoré majú ADAC a OAMTC testy) Vám v tejto cenovej relácii neviem bohužiaľ odporučiť nič. Za cca 250 eur sa dá kúpiť Joie Spin 360.

Autosedačka Joie Spin 360

Autosedačka Joie Spin 360 uľahčí nastupovanie a vystupovanie malého pasažiera a zároveň umožní cestovanie po i proti smeru jazdy.

Z netestovaných je tam viac, pozerajte ale 0 - 18 kg, nie 0 - 36 kg a aby mala protismer dlhšie ako do 13 kg (aby ste zbytočne nemuseli dieťatko voziť v smere jazdy len kvôli váhe - môže ju dosiahnuť príliš skoŕo). Okolo 230 eur sa dá kúpiť Petite&Mars Reversal II Isofix. Mám však ale skúsenosť, že lacnejšie Isofixové autosedačky kategória 0 - 18 kg majú protismer možný len do 13 kg.

Autosedačka Petite&Mars Reversal II

Autosedačka Petite&Mars Reversal II je bezpečná, otočná a pohodlná vďaka priedušnej látke Air. Je určená pre deti do 18 kg (cca do 4 rokov). Umožňuje rodičom zvoliť, či chcú mať dieťa otočené v smere, alebo proti smeru jazdy bez nutnosti odmontovať základňu.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute