Poradíte protismernú autosedačku bez Isofixu pre syna, ktorý váži 11 kg?

Zodpovedané
30. máj 2020

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre dvojročného syna s váhou 11 kg a výškou 86 cm. Musí byť bez Isofixu.

Akú nám odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vzhľadom na to, že synček je na svoj vek celkom drobný, volila by som určite ešte autosedačku v protismere. Resp. v oboch smeroch - teraz protismer, potom smer jazdy. Viac informácii prečo, nájdete v tomto videu:

Napíšem vám aj smernú variantu, ak by ste trvali už na smere jazdy. Protismer si zvážte. Naozaj je to bezpečnejšie.

Obojsmerná varianta: Joie Steadi
Posmerná varianta: BeSafe iZi Comfort X3, Britax Römer KING ll.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Autosedačka BeSafe iZi Comfort X3

Autosedačka BeSafe iZi Comfort X3 sa inštaluje v smere jazdy. Je inštalovaná pomocou trojbodového bezpečnostného pásu automobilu.

Autosedačka Britax Römer KING ll

Autosedačka Britax Römer KING je sedačka pre deti od 9 mesiacov do 4 rokov (9 - 18 kg). Má integrovanú bočnú a čelnú ochranu pre bezpečnejšiu jazdu. Viac polôh sklápania zabezpečuje pohodlnú cestu spiacemu dieťaťu. Sedačka bola testovaná spoločnosťou ADAC (ADAC Online 06/2016) s hodnotením "DOBRÉ" a známkou 2,3.

Autosedačku 9 - 36 kg by som vo Vašom prípade nezvažovala. Kvôli výške dieťatka naozaj by tam bol ešte utopený.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute