Poradíte rastúcu autosedačku od troch mesiacov?

Zodpovedané
17. máj 2022

Dobrý deň,

hľadám autosedačku, ktorá bude flexibilne rásť s dieťaťom. Aktuálne používame vajíčko Britax Römer z trojkombinácie kočíka a príde mi, že syn, ktorý bude mať tri mesiace je v nej upučený. Nevie ani kopať nožičkami ako by chcel. Na krátke trasy je to ok, ale cestujeme niekedy aj tri hodiny a nepáči sa mi, že musí byť v takej polohe dlho.

Radšej by som zainvestovala do kvalitnej autosedačky, ideálne polohovateľnej a otočnej.

Akú odporúčate?

Ďakujem

Dobry deň,

škoda, že ste nenapísali presný model vajíčka, ktoré máte teraz. Britax Römer má kvalitné vajíčka, ktoré vydržia bežne do 18 mesiacov dieťaťa.

Ak hľadáte autosedačku na dlhšie obdobie, ktorá by nahradila vajíčko, tak odporúčam BeSafe iZi Turn B i-Size. Je to otočná autosedačka so škrupinou imitujúcou tvar a polohu vajíčka. Po vyrastení z nej môžete sedačku ďalej využívať až do hmotnosti 18 kg dieťaťa v protismere aj v smere jazdy. Z hľadiska bezpečnosti odporúčam zachovať čo najdlhšie jazdu v protismere.

Alebo odporúčam aj Klippan Kiss 2 Plus. Ide o protismernú autosedačku s integrovaným vajíčkom, s celkovou nosnosťou do 18 kg a so základňou, ktorá sa dá upevniť v aute systémom Isofix, alebo pripútať bezpečnostným pásom auta. Vajíčko má navyše integrované kolieska a výsuvnú rukoväť, teda je možné ho prenášať ako cestovný kufor.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek