Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte tri autosedačky v druhom rade?

Zodpovedané
14. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. V aute budem voziť tri deti. Najstaršie bude mať 4 roky (15-36 kg), prostredné bude mať 2 roky (9 - 18 kg) a novorodenec vo vajičku.

Počítame s autom ako je Sharan alebo S-max. Keď sa však na tie autá pozerám, tak mám pocit, že naša Römer kidfix II XP SICT, Römer King II a vajíčko sa tam síce dostanú, ale neviem si predstaviť posun po cca roku, kedy budeme mať 2x kidfix II XP SICT a jednu Römer King II.

Aké sú možnosti "štíhlich" ale bezpečných autosedačiek, keď majú byť tri vedľa seba?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Kidfix je pomerne široká autosedačka, King je dobrej šírky (musíte mať všetky autosedačky so šírkou max. 44 - 45 cm). Avšak dieťa hneď po vajíčku absolútne neodporúčam dávať do smeru jazdy (okrem toho ak ho máte ešte po najstaršom dieťati, rátam, že o rok už bude cca po životnosti - king ju má cca 5 - 6 rokov).

Tam by som volila protismerku, resp. obojsmerku, veľa ich je do 44 - 45 cm. Z 15 - 36 kg úzka a bezpečná je BeSafe iZi Flex i-size (na stranu, kde je ďalšia sedačka sa dá odmontovať bočnica a teda sedačka zostane pomerne úzka tam kde treba, ak je pri dverách tak smerom k dverám sa bočnica ponechá aj s bočnou ochranou.


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute