Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte univerzálnu autosedačku s Isofixom pre starých rodičov?

Zodpovedané
Autosedačky BeSafeAutosedačky RömerIsofixVýber autosedačky
14. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výberu autosedačky do auta starých rodičov.

V našom aute máme pre 2,5 ročného syna Maxi Cosi 2 way. Je vozený výhradne v protismere. K starým rodičom by sme potrebovali čosi pre všetky vekové kategórie, lebo budú voziť nášho 2,5 ročného syna a bratove dvojročné a 5 ročné dieťa. Váhovo asi 9 - 36 kg.

Táto autosedačka bude na výnimočné cesty a na krátke trasy. Hlavným kritériom okrem univerzálnosti je Isofix. Starí rodičia nevedia namontovať autosedačku s pásmi. Ďalej chceme, aby bola sedačka polohovateľná.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete, či majú starí rodičia v aute okrem isofixu aj Top Tether. To je škoda, pretože z kategórie 9-36 sú autosedačky buď na isofix + pás auta (čo vravíte, že je problém) alebo isofix + TT.

Ak majú aj top tether, odporúčam autosedačku Joie Bold, má 5 bodové pásy až do 25 kg (aj cca zodpovedajúcej výšky) a teda aspoň na nejaký čas nebude treba autosedačku prispôsobovať (demontovať pásy) staršiemu 5 ročnému cestovateľovi 🙂

Ak nemajú, potom ostáva len Britax Römer Evolva 123 SL SICT, ktorá sa inštaluje pomocou isofixu a 3 bodového pásu auta. Tu je troška kostrbaté polohovanie, polohuje sa pred inštaláciou (má 2 polohy).


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek