Prenosná autosedačka pre ročné dieťa

Zodpovedané
20. máj 2022

Dobrý deň,

možno zvláštna otázka, ale... nemáme auto a zvykli sme si pomerne často využívať na presuny s dieťaťom taxík. Dcérka má čerstvo rok a doteraz sme ju vozili vo vajíčku. Ale pomaly z neho vyrastá (má 76cm a 8,5kg) a ja hútam, ako budeme ďalej fungovať. Existuje nejaká vhodná autosedačka, ktorá by bola ľahká a nenáročná na manipuláciu v zmysle - príde auto, rýchlo pripevním autosedačku, vložím dieťa a na konci jazdy jednoducho vyberiem a jednou rukou odnesiem?

Ide mi o bezpečnosť dcérky, ale aj o rýchle presuny a na šoférovanie v Bratislave a kúpu auta sa momentálne úplne necítim.

Ďakujem.

Dobrý deň,

jedna z najľahších autosedačiek, ktoré sa pripútajú jednoducho použitím bezpečnostného pásu auta, je Joie Steadi. Má nosnosť do 18kg v oboch smeroch, samotná sedačka má váhu 7,5kg.

Ak sa nejedná o každodenné cestovanie, je možnosťou aj Nachfolger HY5 TT. Je to nafukovacia, protismerná autosedačka, s nosnosťou do 18kg, váha sedačky je 4,6kg. V aute sa pripevňuje pásom auta, jej nevýhodou je absencia zmenšovacej vložky a minimum miesta na nohy v protismere.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek