Sedačka na prednom sedadle

Zodpovedané
6. júl 2022

Dobrý deň,

niekde som to čítala, no neviem: Je pravda, že sa isofixova sedačka môže dať na predné sedadlo, kde nie je isofix a dieťa sa zapne dospeláckymi pásmi?
Už ani neviem akú to máme sedačku, Britax, isofix, má 5bodové zapínanie. Tak nerozumiem, že kde by potom tie dospelácke pásy mali ísť.

Ďakujem

Dobrý deň,

závisí od toho, o akú sedačku sa jedná, a z akej je kategórie.

Pravdepodobne myslíte autosedačky kat. 15-36kg, kde je už dieťa pútané bezpečnostným pásom auta (už nemajú vnútorné integrované 5 bodové pásy). Na prednom sedadle bez isofixu sa upevnia spolu s dieťaťom pásom auta - bezpečnostný pás auta vedie cez dieťa aj cez sedačku.

V nižších kategóriach je možné sedačku upevniť na predné sedadlo bez isofixu len ak má možnosť pásového uchytenia. V tom prípade bezpečnostný pás vozidla drží autosedačku, dieťa je pripútané vnútornými pásmi autosedačky.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek