Úzka obojsmerná autosedačka z kat. 9-25kg

Zodpovedané
26. mar 2023

Dobrý deň,

syn má asi 11kg a do 90cm, je útly, úzky, dlhý. Auto máme Opel Crossland r.v.2018 s isofixom - ale pútanie na isofix nie je naša podmienka.

Akú autosedačku odporučíte, aby bola:

  • od 9 do 25kg (ak by bola nejaká cenovo dostupná aj do 36kg, tak môže byť aj taká)
  • v protismere čo najdlhšie, potom neskôr v smere jazdy
  • polohovateľná
  • cenový strop 400€
  • nie moc široká ?

Prosím poraďte nejaké autosedačky s týmito vlastnosťami otačácie aj neotáčacie.

Ďakujem!

Dobrý deň,

neviem, koľko má syn rokov, ale ak hľadáte autosedačku, ktorá ponúkne čo najdlhší protismer, je výbornou voľbou čisto protismerná autosedačka, napr. Axkid Move. Je to protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, 5 bodové zapínanie do 25kg. Inštalácia v aute prostredníctvom bezpečnostného pásu auta, na šikmých sedadlách sa dá použiť klin na vyrovnanie sklonu. Pred inštaláciou je možné nastaviť jednu z dvoch polôh, autosedačka úspešne prešla aj Plus testom (najnáročnejší test autosedačiek na svete).

Z obojsmerných sedačiek môžete pozrieť Joie Every Stage. Pútanie 5 bodovými integrovanými pásmi je možné do 18kg (do výšky cca 120cm), následne sa dieťa púta pásom auta. Do 18kg je možné autosedačku využívať v smere aj v protismere jazdy. Samotná autosedačka sa v aute upevňuje bezpečnostným pásom auta. Jej nosnosť je 36kg, nie je to však koncová sedačka, nevydrží až do výšky 150cm, je po nej ešte potrebné kúpiť poslednú sedačku z kat. 15-36kg.

Odporúčam Vám navštíviť špecializovanú predajňu autosedačiek vo Vašom okolí a priamo so synom vyskúšať viaceré typy a modely, nakoľko je útly, je potrebné vybrať autosedačku, ktorá bude mať dobre riešené vložky. Taktiež neviem, akú úzku sedačku (alebo aký je dôvod) potrebujete, takže najlepšie bude, ak si budete môcť sedačku vyskúšať pred kúpou aj priamo v aute.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek