Vajíčko alebo autosedačka pre 7 mesačné dieťa

Zodpovedané
5. jún 2022

Dobrý deň,

prosim o radu ohľadom vajíčka/sedačky do auta.

Dcérka má 7 mesiacov, 75 cm a skoro 9 kg, ešte samostatne nesedí dlhšie ako 2 mesiace. Vajíčko z trojkombinácie je asi nevhodné, ale hlavne jej z neho začína vytŕčat hlavička.
Aké vajíčko/sedačku by ste nám odporúčali, tak aby nám vydržalo čo najdlhšie?
Cestujeme pomerne často, dcérka bude zrejme vysoká, nakoľko obaja s partnerom sme vysokí.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

ak dieťatko ešte samé nesedí, najlepšou voľbou je preň vajíčko, ktoré je bezpečné, kvalitné a vydrží dostatočne dlho na to, aby malo dieťatko dostatok času na nacvičenie samostatného sedu.

Jedným z takýchto vajíčok je Klippan Dinofix, ktoré poslúži, kým dieťatko nedosiahne 87cm, prípadne aj viac, závisí od pomeru jednotlivých častí tela. Vajíčko sa dá v aute použiť s isofixovou základňou alebo je možné ho pripevniť bezpečnostným pásom auta. V prípade šikmých sedadiel sa dá vyrovnať sklon podložením vajÍčka Klippan klinom. Výhodou vajíčka sú aj variabilné výplne vo vložke, ktoré sa dajú pridať a odstrániť podľa potreby.

Ďalšou možnosťou s využitím na dlhšie obdobie je Klippan Kiss 2 Plus. Ide o protismernú autosedačku s integrovaným vajíčkom, s celkovou nosnosťou do 18 kg a so základňou, ktorá sa dá upevniť v aute systémom Isofix, alebo pripútať bezpečnostným pásom auta. Vajíčko má navyše integrované kolieska a výsuvnú rukoväť, teda je možné ho prenášať ako cestovný kufor.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek